خیلی ها هستن که پوکر بازی می کنن و همه استراتژی ها و نکاتی که باید تو بازی بهشن عمل کنن رو انجام میدن ولی به قول خودشون همیشه بدشانسی میارن و اصلا نمی تونن به نتیجه های خیلی خوب تو شرط بندی ها و بازی های پوکری که انجام میدن باشن، این موضوعی هست که ما امروز برای این مقاله برای شما در نظر گرفتیم که امیدوارم دوست داشته باشید و تو بازی های پوکری که از این به بعد می خواین انجام بدید، در نظر داشته باشید:

اون کسی که همیشه فکر می کنن که بدشانس هستن و هیچ وقت نمی تونن برنده بشن با اینکه بازی رو بلد هستن، یه سری چیزها رو همیشه با خودشون تکرار می کنن، مثل می گن که من که همیشه خوب باز می کنم چرا برنده نمیشم و یا اینکه چطوری من می تون برنده بشم وقتی که راحتی می تونم کال بشه و یا چرا همه تو فلان سایت پوکر همیشه برنده میشن ولی من همیشه می بازم و یا اینکه من خودم کلا بازیکن خوبی هستم ولی فقط شانس ندارم و باید برم و تو میزهای سنگین‌تر بازی کنم تا یکم ریز دادنم بی خودی نباشه و الکی کالم نکنن. می دونم همه شماهایی که این مشکل رو داشتید و همیشه می بازید و یه جورایی از بازی کردن ناامید شدید دقیقا جای درستی رو پیدا کردید و امیداوارم که تا آخر مقاله با ما همراه باشید:

چرا بعضی ها همیشه تا بازی ها بازنده هستن؟

شاید باورتون نشه ولی ۹۰٪ بازیکنای پوکر حس می‌کنن که جزو ۲۰٪ بازیکن برتر جهان تو بازی پوکر هستن، درصورتی که اصلا این جوری نیست!  البته این اعدادی که من گفتم همین جوری تخمینی هستن، ولی در مجموع خود من با هر بازیکن پوکری که صحبت می کنم، اون فکر می کنه که خودش بهترین بازیکن پوکر دنیاست و رو دستش هیچ کس نیست و خیلی باهوش هست و هیچ کس مثل اون نیست ولی خوب با این حال این بهترین بازیکن دنیا همیشه می بازه و وقتی ازش می پرسن تو که بهترین بازیکن دنیا بودی پس چرا هی میبازی می گه من فقط بدشانسی میارم چون این بهانه هایی هستن که یه جورایی خیلی هم منطقی هست و هر کسی ممکنه به راحتی اون رو قبول کنه ولی خوب بدشانسی آخه تا کی؟ همه که نمی تونن تا ابد این بهونه رو قبول کنن!

الان روی صحبتم با همین افرادی هست که همیشه بهونه میارن، همیشه که این جوری نخواهد موند و شما باید یه روز این بهونه رو تمومش کنید و یه تغییری تو بازی که دارید انجام میدید بیارید و این بهونه وقتی تموم میشه که شما با خودتون کنار بیاین و بهترین خودتون رو نشون بدید و دیگه بهونه نیارید!

امیدوارم با نکاتی که در ادامه می خوام بهتون یاد بدم، شما هم دست از بهونه آوردن الکی خودداری کنید و یه تجدید نظری تو بازی کردنتون داشته باشید.

کلا تو سایت ‌های معتبر پوکر آنلاین که از نرم ‌افزارهای قانونی استفاده می‌کنن هیچ راهی نداره که کسی بخواد تقلب کنه و این جوری میشه که شما فکر می کنید که بد شانس ترین ادم کره زمین هستید و اگر شما نمی‌تونید بازیکنان بد رو شکست بدید پس در برابر بازیکنان قوی هم خیلی راحت می تونید نابود بشید، این رو همیشه یادتون باشه که هیچ کس به صورت ذاتی خدای پوکر نیست و این مهارت فقط با مطالعه و بالا بردن کیفیت بازی می تونه به حد خودش برسه و این نکاتی که در ادامه می گم میسر خواهد بود:

اصل اول – سایت ‌های پوکر آنلاین علیه شما نیستن

 شما بد شانس‌ترین انسان کره زمین نیستید، میلیارد ها دست تو پوکر آنلاین وجود داره که بازیکنان هر روز اونا رو بازی می‌کنن. این دست ‌ها توسط نرم ‌افزارهای Tracker  آنالیز می‌شه و میلیون ‌ها بازیکن اونا رو می‌بینن (در مورد نرم‌افزار ۵۰۰ دلاری پوکر ماونز صحبت نمی‌کنیم، اما به طور کلی ورژن اصلی این نرم ‌افزار هم از رندوم معتبر استفاده می‌کنن). کارت‌ هایی که پخش می‌شن به صورت کاملا رندوم هستن. هر برداشتی که شما از اونا دارید در مقیاس بزرگ غیرقابل قبول هست و به ندرت اتفاق می‌افته که دستی تکرار بشه و شما باید دقت کنید که تو سایت های معتبر بازی کنید و پلتفرم اونا رو هم  چک کنید.

تاثیر شانس  هم تو کوتاه ‌مدت تو بازی پوکر کاملا واضح هست و این در حالی هست که نوسانات منفی می‌تونن ظالمانه به نظر برسن، نوسانات مثبت اونا رو جبران خواهن کرد. چیزی که یک بازیکن از اون به عنوان «بدشانسی» یاد می‌کنه تو مقیاس بزرگ وجود نداره و نمی‌تونه بهانه‌ای برای باخت اونا تو تعداد دست‌ های بالا باشه(بیش از ۵۰.۰۰۰ دست).

اصل دوم – بازیکنان بد شکست‌ ناپذیر هستن

می‌دونیم که شما استراتژی‌ های پوکر رو به صورت کاملا حفظ هستین و از اونا استفاده می‌کنید و هزاران بار بازی افراد حرفه‌ای رو دیدید. اما یهو یک کال-استیشن پیدا می‌شه و به راحتی اُوربت شما رو کال می‌کنه و تک کارت اون می‌خوره که در نهایت منجر به این می‌شه استک خودتون رو از دست بدید. این موضوع بارها و بارها اتفاق می‌افته و شما رو به نقطه‌ای می‌رسونه که حس می‌کنید تنها راه حل رفتن به میزهای سنگین‌ تر و جایی هست که بازیکنان چنین کال‌های احمقانه‌ای رو انجام ندن.

این طرز تفکر بسیار بین مردم رایج هست و مشکلات زیادی  رو به وجود میاره. اول از همه باید بگیم که شکست دادن افرادی که کال ‌های وحشتناک با ارزش منتظره منفی انجام می‌دن بسیار راحت ‌تر هست و ممکنه که در برخی موارد خوردن کارتشون باعث بشه استک شما رو بگیرن اما درنهایت با ادامه دادن به بازی در برابر اونا برتری شما بیشتر خواهد بو و تو درازمدت، شما مثبت خواهید بود و اونا به سمت باخت می‌رن و تنها کاری که لازمه بکنید اینه که تعداد دست‌ ها رو بالا ببرید و باید بدونید که باخت تو پوکر به پایان نمی‌رسه، بلکه کمرنگ می‌شه و دوما اینکه استراتژی پوکر یک موضوع ثابت و استاتیک نیست. نمی‌تونید بگید که تو چنین شرایطی همیشه باید مقدار x رو ریز بدید یا آل-این بزنید. استراتژی اصلی این هست که متناسب با هر فرد بازی کنید – اگر نمی‌تونید در برابر بازیکنانی که دائما حرکات منفی انجام می‌دن و اشتباه می‌کنن برنده بشید ، نیاز دارید که همچنان روی بازی خودتو کار کنید. به جای اینکه فکر کنید که چطوری با دست XX  تو شرایط YY به بازی بپردازید، باید روی این نکته تمرکز کنید که چطوری از بازیکنانی که اشتباه ZZ رو انجام می‌دن استفاده کنید و سود ببرید.

اگر نمی‌توانید بفهمید که چطور باید از این ویژگی‌ها و اشتباهات افراد سود ببرید، مطمئن باشید تو میز های سنگین ‌تر و سطوح بالا کسایی که این قابلیت رو دارن حساب شما رو خالی خواهند کرد. اونا  سبک بازی شما رو می‌بینن، نقاط ضعفتان رو کشف می‌کنن و جوری بازی می کنن که بتونن از شما سود ببرن و گاهی اوقات دائما از نکات بسیار ریز استراتژی شما استفاده می‌کنن و گاهی اوقات هم وقتی مشکل بزرگی پیدا کنن به شما حمله خواهند کرد.

اصل سوم – شما خدای پوکر نیستید

همیشه یادتون باشه که پوکر بازی سختی هست و اگر روی بازی خودتون شما کار نکنید کسایی که اصطاحا اونا رو «گاو خوش‌شانس» خطاب می‌کنن و پس از چند ساعت نسبت به شما برتری پیدا خواهن کرد. برتری شما نسبت به یک بازیکن فقط تو دراز مدت قابل مشاهده هست. شما می‌بینید که پس از مدتی همین بازیکنان روی دست ‌هاشون مطالعه می‌کنن و hand history خودشون رو مرور می‌کنن و یا مقالات استراتژی رو می‌خونن، ویدئو می‌بینن و فکر می‌کنن که چطوری باید تو شرایط مختلف بت کنن (به طور مثال) و تو دراز مدت به سود می‌رسن.

افرادی که فکر می‌کنن همه چیز رو می‌دون و وارد اکانت خودشون میشن و شروع به بازی می‌کنن، معمولا به نتیجه نمی‌رسن.  حتی افرادی که کاملا از استراتژی‌ ها و ایده ‌های جدید رو می دونن هم شاید گاهی اوقات تو کوتاه مدت به نتیجه نرسن اما مطمئنا با گذشت زمان برنده خواهند بود. به جای اینکه بهانه بیارن به دنبال راهی می‌گردن که هر چیزی که می‌دونن تو بازی به کار بگیرن و متوجه می‌شن که بهترین عملکرد تحت هر شرایطی چی می تونه باشه.

جمع‌بندی

خبر خوب این هست که به زودی این قضایا رو به پایان خواهید رسوند، هر کسی که استعداد و هوش داشته باشه و برای رسیدن به اوج تلاش کنه مطمئنا تو پوکر آنلاین هم برنده خواهد بود، مطمئنا شمایی که به این بخش از مقاله رسیده‌اید جزو کسانی هستید که تلاش می‌کنند! پس ادامه بدید…

شما می‌توانید یک بازیکن برنده پوکر باشید

با این حال فاکتورهای دیگه ای رو هم باید در نظر بگیرید، همه چیز به میزان آگاهی شما از بازی بستگی نداره و انتخاب سایت درست، میز مناسب و مدیریت بانکرول هم می تونه تاثیر خیلی زیادی رو داشته باشه و وقتی که شما این بهانه‌ها رو از بازی خودتون حذف کردید و تو مسیر برد قرار گرفتید، از پوکر لذت خواهید برد و به نقطه‌ای که می‌خواین می‌رسید، موفق باشید!

بت ناب