یک عامل بسیار نادیده گرفته شده در زمینه مدیریت سرمایه در پوکر وجود دارد که باید آن را درک کنید.

نرخ برد شما بر واریانس و نیاز شما برای سرمایه گذاری تأثیر می گذارد.

بدیهی است که میزان برد یا وین-ریت شما به سطح حریفان تان بستگی دارد، بنابراین این موارد با همدیگر مرتبط هستند و در همه فرمت های پوکر میتوان آن را اعمال کرد. اگر رقابت شما ضعیف باشد، می توانید با یک سرمایه کوچکتر از این مرحله عبور کنید و علت آن تجربه نوسانات کوچکتر است.

وقتی در مقابل بازیکنان ضعیف قرار گرفته اید، می توانید بانک پول خود را به شکل بهتری مدیریت کنید و به صورت تهاجمی بازی کنید که باید همین کار را هم انجام دهید.

مثلا تصور کنید که در بازی های نقدی NL100 به طور منظم بازی می کنید و به استراتژی مدیریت سرمایه 50 Buy-in پایبند هستید حالا هم در بانک سرمایه خود 5400 دلار دارید.

با این حال، در NL200 یک بازیکن آماتور را مشاهده میکنید که به راحتی میتوانید در مقابل او کسب درآمد کنید. اجازه دهید یک مثال بسیار واضح و کمی افراطی را در نظر بگیریم و برای مثال بگوییم که او دست خود را به صورت کامل باز گذاشته است و دست های مختلف میتوانید هر دو کارت او را مشاهده کنید.

به نظرتان آیا این وضعیت به این معناست که نمی توانید با او بازی کنید، چون 50 خرید برای آن سطح ندارید؟

بدیهی است که نه! شما باید در چنین شرایطی حاضر باشید ریسک کنید چون این بازیکن فورا تمام سرمایه خود را از دست می دهد و حتی اگر در آن بازی از سایر بازیکنان معمولی هم بهتر نباشید، با این وجود اگر چنین بازیکن های در زمینه شما وجود داشه باشند و در مقابل شما قرار گرفته باشند، در بلندمدت قطعا برنده خواهید بود. 

به یاد داشته باشید که باید سطح حریف خود را در نظر بگیرید و این زمانی اهمیت دارد که بخواهید کمی بالاتر از حد معمول بازی کنید.

اگر پاداش بالقوه ای که میتوانید آن را به دست آوردی ارزشش را داشته باشد، باید حاضر باشید آن ریسک حساب شده را بپذیرید. 

اولین قدمی که در جهت به حداقل رساندن ریسک خود میتوانید انجام دهید این است که محدوده های پری فلاپ خوبی را ایجاد کنید، نه اینکه استک خود را با دست های متوسط استفاده کنید.