برنده شدن تولاتاری بدون شک زندگی هر کسی رو میتونه به کل تغییر بده و می تونه که دیگه هیچ نگرانی مالی نداشته باشه و اگر اون پول رو به صورت حساب شده خرج کنه می تونه زندگی مجلل و شاید حتی یک تجارت جدیدی داشته باشه که حتی تو خوابم نمی تونست ببینه! ولی خوب اگه مقاله های قبلی رو خونده باشید داستان اون کسایی که تو لاتاری برنده شدن و جز بدبختی و بدشانسی هیچی براشون نداشته رو نوشته بودن و ما این جوری می تونیم نتیجه بکیریم که برنده شدن تو لاتاری نه تنها می تونه خیلی ارزشمند باشه بلکه می تونه شما رو هم بدبخت کنه چون خیلی ها هستن که تو زندگی واقعا جنبه ی داشتن پول زیاد رو ندارن و اون پول بیشتر می تونه باعث بدبدختیشون بشه تا خوشبختی مخصوصا اگر اون کسی که این پول رو برنده شده، سن و سال کمی داشته باشه و بلد نباشه که اون پول رو به بهترین شکل مدیریت کنه. ما امروز تو این مقاله می خوایم که در مورد جوانترین کسایی که تو لاتاری برنده شدن و شدیدا زندگیشون تحت تاثیر این پول قرار گرفت بنویسیم که امیدوارم که دوست داشته باشید:

1. کالي راجرز – 1.9 ميليون پوند

کالی راجرز که در سال 2003 برنده لاتاری شد و به عنوان یکی از جوان ترین برنده های لاتاری تو انگلیس معرفی شد. دختر 16 ساله ای که شغلش نگهداری از بچه ها بود و هم اینکه به عنوان صندوق دار در فروشگاه Co-op مشغول به کار بود. خوب قطعا بدست آوردن چنین پول زیادی می تونه زندگی هر کسی رو تغییر بده و کالی هم از قاعده مستثنی نبود. راجرز با خانواده ای از هم پاشیده و مشکلات مالی خیلی زیادی بود و بعد از برنده شدنش گرایش ناگهانی خیلی زیادی رو به سمت تجمل گرایی و فرارتر کشوند و به آرومی شروع به از دست دادن کنترلش و سبک زندگی جدید خودش کرد. ظاهراً  کالی 11 هزار و 500 پوند برای دو عمل جراحی سینه ، 85000 پوند برای اتومبیل های اسپرت لوکس ، 300000 پوند برای لباس و 250،000 پوند برای کوکائین هزینه کرده است و مقداری از رو برای خرید یک خونه ییلاقی 180،000 پوندی و یه خونه ی دیگه به ارزش 76،000 پوند برای مادرش خرج کرد.

اما متأسفانه ، فشار زندگی ناسالم جدید کالی و بعد به دنیا آوردن پسرش کیان در سال 2005 دیگه کلا همه چیز رو تغییر دادن و بعد از تحت تأثیر گرفتن از زندگی جدیدش كالی سعی كرد با مصرف قرص های خواب آور و پاراستامول خودكشی كنه که خوشبختانه خانواده به موقع به دادش رسیدن و اون رو به بیمارستان منتقل کردن. در سال 2013 ، کالی راجرز تو یه مصاحبه ای گفت که تنها 2000 پوند الان تو حسابش داره و خیلی از قبل خوشحال تر و شاد تر ه و شدیدا احساس خوش بختی می کنه و از دولت شکایت کرد که چرا جوایز لاتاری رو برای افراد زیر 18 سال قرار دادن و از دولت انگلستان خواهش کرد که نسبت به این قانون یه تجدید نظر اساسی داشته باشن.

2. جین پارک – 1 میلیون پوند

جین پارک یکی دیگه  از برندگان لاتاری در انگلیس هست که در 17 سالگی از طریق لاتاری میلیونر شد و امروزه این دختر اسکاتلندی هم به عنوان یکی دیگه از جنجالی ترین برنده های لاتاری شد که خیلی زیاد مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. ولی خوب داستان اون چی بود؟در سال 2013  جین پارک وقتی برای اولین بار این بازی رو انجام داد  از همین بازی یورو میلیون 1 میلیون پوند برنده شد. وقتی که اون برنده شد پارک برای 8 پوند تو هر ساعت به عنوان سرپرست انبار یک کارخانه کار می کرد و تو یه اتاق دو اتاق خوابه تو ادینبورگ زندگی می کرد که اون رو با مادرش تقسیم کرده بود و هر دو با هم زندگی می کردن ولی با اون بازی دیگه اون یه میلیونر شده بود و برای همیشه سبک زندگیش عوض شده بود. بر خلاف بسیاری از برندگان لاتاری جین تصمیم گرفت که این خبر رو عمومی کنه و این کار رو با یه پست گذاشتن یه عکس تو فیسبوک شروع کرد و به همه گفت که میلیونر شده. طبق فیلمی که بی بی سی نشون داده بود اون گفته بود: سالی که من تو لاتاری برنده شدم، چند هفته اول برام بیش از اندازه غیر قابل حضم بود و مامان بزرگش همش به این فکر می کرد که اون با این همه پول می خواد چی کار کنه و یه وقت این همه پول اون رو خراب نکنه و در کل خانواده خیلی نگرانش بودن که این نگرانی  خانواده واقعا بی دلیل هم نبود، ادامه داستان رو بخونید:

می دونید اون چه جوری اون پول رو خرج کرد؟ طبق اطلاعاتی که  ما به دست آوردیم، جین کار خودش رو بلافاصله ترک کرد و دو ماه رو تو شهر تفریحی اسپانیایی ماگالوف گذرون و بعد یک عمارت جدید رو تو حومه ادینبورگ خریداری کرد و با کیف های جدید لوئی ویتان و لباس های طراح های معروف و چند تعطیلات دیگه به مالدیو و آمریکا کلی از اون پول رو خرج کرد و دست از خرج کردن نکشید و 17،000 پوند فولکس واگن و یه BMW  25 هزار پوندی و یک Range Rover  18 هزار پوندی کرد و 5000 پوند رو برای جراحی زیبایی سینه و چند هزار پوند دیگه رو برای لیفت باسنش به سبک برزیلی کرد و عمل جراحیش هم اون جوری که فکر می کرد پیش نرفت و دچار مشکلات خیلی زیادی شد.

چند وقت پیش جین اعلام کرد که برنده شدن تو لاتاری لزوماً  برای کسی خوشحالی نمیاره و حداقل اون رو تونست خوشحال کنه و اون هم معتقده که این جایزه نباید به افراد زیر 18 سال برسه.

3. ایلانته فولاگار – 7 میلیون پوند

در سال 2008 ایلانته فولاگار که تازه 18 سال داشت به جکپات تقریبا 7 میلیون پوندی در مسابقات یورومیلیون رسید و این دومین باری بود که اون تو این مسابقه شرکت می کرد و وقتی که متوجه شده که این مبلغ رو برنده شده بود اصلا نمی تونست این موضوع رو باور کنه و به قدری ایلانته می لرزید که حتی نمی تونست تلفن رو تو دستش نگه داره و به ناچار تلفن رو به مامانش داد که با اونا صحبت کنن و مامانش هم برای اینکه خیالش راحت بشه که جای بیلیت امنه بلیط رو تو یه جعبه جواهرات کوچیک گذاشت و بعد اون رو قایم کرد تا دست هیچ کس به اون بلیت نرسه. تو اون زمان ایلانته فولارگار دانشجوی سال اول حقوق بود و 4.75 پوند به عنوان یه پیشخدمت پاره وقت  می گرفت و با این حال بر خلاف دیگر برنده شدگان مسابقات ایلانته گفت که  اون همچنان قصد داره که دانشگاهش رو ادامه بده و دوست داره که اون پول رو بین خانوادش و یه سری از دوستاش تقسیم کنه و می خواد که یه ماشین خیلی معمولی با این پول برای خودش بخره.

وقتی که اون برنده شد تصمیم گرفت که خیلی تو چشم نباشه و به همین خاطر این خبر رو از رسانه ها مخفی کرد ولی در سال 2010 پس از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری پول خودش برای آینده از ساندی تایمز به عنوان بیست و هفتمین فرد ثروتمند انگلیس معرفی شد و فقط دو سال بعد به عنوان 38مین ثروتمند جوان انگلیسی قرار گرفت و این یکی از معدود کسانی بود که تونست علی رغم سن کم اون پول رو به درستی مدیریت کنه و اون پول رو صرف عمل های زیبایی و یا ماشین های گران قیمت نبود.

4. لی سامرای- 1 میلیون پوند

لی سامرای هم به عنوان یکی دیگه از برندگان خوش شانس لاتاری هست که تو سن 21 سالگی این شانس رو داشت که یه میلیونر بشه و در سال 2007  به عنوان یه فورشنده تو یه فروشگاه اینترنتی تو کورنوال بود و از طریق یه کارت 5 پوندی تونست که یک میلیون پوند رو به دست بیاره. وقتی که اون برای اولین بار فهمید که تو لاتاری برنده شه با عجله به خونه رفت تا این خیر خوب رو با خانوادش در میون بگذاره ولی مامانش اصلا از این خبر شکه نشد چون مامانش معتقد بود که لی همیشه تو زندگیش خوش شانس بود. یکی از برنامه های اصلی اون بعد از پیروزیش این بود که قبل از رفتن به سفری به نیویورک با خانوادش برای تعطیلات به کارائیب برن و همچنین می خواست که گواهینامه بگیره و یه ماشین جدید برای خودش بخره ولی خوب سرنوشت برای اون برنامه های دیگه ای داشت. تنها چند ماه بعد در سال 2008  لی با بازگشت از Fuerteventura تو فرودگاه بریستول دستگیر شد چون به اون اتهام تجاوز رده شده بود و در نهایت به مدت 14 روز در زندان به سر بردن تونست که با یه وصیقه  200 پوندی ازاد بشه و هنوز هم کسی نمی دونه که ایا واقعا اتهامی که به اون وارد شده بود درست بود یا نه!

5. مایکل کارول – 9 میلیون پوند

در سال 2002 مایکل کارول از نورفولک ، انگلستان که فقط 19 سال داشت که به اندازه کافی خوش شانس باشه که بتونه 9،736،131 پوند از لاتاری ملی به دست بیاره. مایکل که در زمان پیروزی خودش به صورت پاره وقت تو یه رستوران کار می کرد و  کودکی و نوجوانی نسبتاً سختی رو پشت سر گذاشته بود. مادرش تو یه کارخانه کنسروسازی کار می کرد و پدرش مهندس RAF بود و وقتی که مایکل 18 ماهه بود  پدرش به مدت 11 سال  تو زندان نظامی به دلیل ضرب و شتم یکی از ماموران دولتی در بند بود و سرانجام وقتی که مایکل ده ساله بود اون تو زندان از دنیا رفت ولی خوب مایکل ناپدری های مختلفی داشت که برخی از اونا به شدت باهاش بدرفتاری می کردن. تو مصاحبه های مختلف مایکل کارول اظهار داشت که اون اختلالات خیلی زیادی داشت و از کودکی دچار اختلال نقص توجه / نقص (ADHD) شد.

مایکل بعد از برنده شدنش گفت که هیچ وقت وسوسه نمیشه و اون پول رو هیچ وقت صرف چیزهای بیهوده نمی کنه و برنامه اون خرید یک خونه سه خوابه در نزدیکی دریاچه ای بود که همیشه برای ماهیگیری به اونجا میرفت ولی متاسفانه با این حال درست مثل خیلی های دیگه مایکل کارول خیلی زود نظرش عوض شده و خیلی سریع شروع به خرج های بی فکر و حساب نشده کرد مثلا در سال 2005 اون تو یه مسابقه بوکس مشهور شرکت کرد و شکست خیلی بدی رو داشت و یک سال بعد مایکل سوژه مستند بیوگرافی مایکل کارول: پادشاه چاوز بود ، جایی که اون داستان کامل  زندگی خودش رو می گفت و در ژوئن سال 2006 ، مایکل ثروتش رو صرف مواد مخدر ، مهمانی ها ، خونه های جدید ، شرط بندی و جواهرات از بین برده بود ولی خوب چند سال بعد کل اون ثروت کم کم از بین رفت و در سال 2010  دیگه اون به عنوان یه کارگر تو شغل قبلیش مشغول به کار بود ولی خوب خودش می گه اصلا از کارهایی که کرده اصلا ابراز پشیمونی نمی کنه و تو همون دوران کوتاه تونسته که زندگی خوبی رو داشت باشه.

بت ناب