بازی پوکر می شه گفت که یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازی هایی هست که هر کسی اون رو می تونه دوست داشته باشه و انجامش بده. به نظر من اگر شما به عنوان یه فردی که به بازی پوکر علاقمند هستیید و استراتژی ها رو هم به خوبی یاد گرفتید و آزمون و خطاهای خودتون رو هم گذرونید، بی شک می تونید به بهترین نتیجه تو بازی های برسید و از این راه برای خودتون کلی کسب درآمد کنید.

این بازی هم مثل خیلی از بازی های دیگه تیریک های خودش رو داره که اگه اونا رو بدونید و به قول معروف بتونید یواشکی از اونا تو بازی هاتون استفاهد کنید، شک نکنید که تو مدت زمان کوتاهی هیچ کسی حریف شما نخواهد بود و همیشه تو بازی ها برنده خواهید شد.

اگر شما تا انتهای این مقاله با ما باشید می تونید خیلی راحت تکنیک هایی رو که بهتون آموزش می دم رو یاد بگیرید و یه استاد حرفه ای پوکر بدون رقیب بشید، پس در ادامه با ما همراه باشید و نظرات  پیشنهادات خودتون رو در انتها با ما به اشتراک بگذارید.

روش های معمول تقلب در بازی پوکر:

کپ زدن کارت ها

کپ کردن کارت یکی از روش هایی هست که هر کسی تو این بازی این کار رو انجام میده. (کپ زدن هم به حرکتی گفته میشه که نفر قبل از دیلر بعد از بر زدن کارت ها برای جلوگیری از هر گونه ابهامی در مورد تقلب و تبانی کردن دیلر با سایر بازیکن های انجام میشه، به شکلی که دسته کارت ها رو (دک) آزاد می کنه و نفر قبل از یک نقطه رندم کارت ها رو به ۲ قسمت تقسیم می کنه، کارت های رو رو زیر می ذاره و کارت های زیر رو رو میذاره (.

 تقلب تو بازی های روان و سبک و دوستانه بیشتر وقت توسط دیلر انجام می شه ولی تو بازی هایی که یکم رسمی تر هستن یه نفر از قبل به عنوان دیلر بازی انتخاب میشه که معمولا برد و باخت افراد سر میز هیچ نفعی به حال اون نداره و یه جوراییی کاملا بی طرف هست و وظیفه بر زدن و پخش کردن و کارت و هر چیزی که مربوط به بازی هست به اون ربط داره.

حالا یه سری حقه تو بازی پوکر هست که برای جلوگیری ازکپ زدن کارت ها انجام میشه که یکیش اینه که هدف اولین حقه شستشوی مغزی نفر قبل هست برای جلوگیری از کپ کردن کارت ها، این جوری که دیلر به ظاهر کارت ها رو کپ می کنه و به نفر بعدی یه جوری وانمود می کنه که دیگه اون کارت ها نیازی به بر زدن نداره ولی با یه تکنیکی در واقع ترتیب کارت ها رو حفظ می کنه که این جوریه اون دیلر از انگشت کوچیک دست راستش برای نگه داشتن کارت های زیری استفاده می کنه و بقیه رو به سمت چپ انتقال میده، کار دیگه ای که می شه انجام داده اینه که فرد متقلب از موقعیت میز استفاده کنه و بدون اینکه به روی خودش بیاره و درخواست کپ کنه و شروع به دست دادن می کنه و معمولا وقتی که میز شلوغ باشه از این جور اتفاقا زیاد می افته و وقتی هم بهش می گید ممکنه انکار کنه و بگه که اگه دوست دارید خودتون کپ کنید!

یه راه دیگه ای که وجود داره بهش تکنیک پرش می گن، تو این روش اصلا کارت ها بر نمی خورن ولی در ظاهر این کار رو انجام میدن و نفر قبل از دیلر اصلا متوجه این موضوع نمی شه مخصوصا اگر میز شلوغ باشه. به این صورت که کارت ها رو روی میز میگذارن و با دست راست قسمت زیری کارت ها رو سریع بیرون می کشن و سمت چپ خودشون می گذارن، بعد قسمت بعدی رو روی اون قسمت قبل قرار می دن و ظاهرا ورق ها رو بر خورده نشون میدن، اما ترتیب ورق ها هیچ تغیری نمی کنه!

روش دیگه اینه که هیچ فرقی نداره که چقدر شما به دیلر اعتماد دارید ولی شما هیچ وقت نباید بگذارید که خودش کارت ها رو کپ بزنه و اگر شخص قبلی این کارو نکرد شما به عنوان یکی از افراد بازی باید از دیلر بخواین که یک بار خود شما کارت رو کپ کنید و اصلا هم نباید خجالت بکشید چون این حق طبیعی شماست و هیچ کس نمی تونه جلوی شما رو تو کار بگیره!

به خاطر سپردن کارت ها

این روش به کسایی که می خوان این کار رو انجام بدن، یه جورایی مثل دستگاه ایکس ری هست که بدون اینکه روی کارتی علامتی بزن و یا کلا تردستی انجام بدن کارت ها رو به خاطر بسپارن و تنها رمز این نوع تقلب اینه که اونا فقط به ذهنشون تکیه می کنن و هر کارتی که تو بازی رد و بدل می شه رو سعی می کنن که تو ذهنشون بسپارن  و از اونا به نفع خودشون استفاده کنن!

شما مثلا می تونید خال کارت ها رو در نظر نگیرید و یه سری کارت های پخش شده مثل A 6 K K 4 4 رو در نظر بگیرید که دست متقلب هم شاملش می شن. اون فرد متقلب به جای بازی با دست خودش کارت هاش رو روی زمین می ریزه و فقط ترتیبش رو حفظ می کنه، این روش تقلب بهترین نتیجه رو توی پوکر ۵ کارتی داره. البته تو مدل هولدم هم کارت های وسط زمین رو می شه هم به خاطر سپرد. حالا فقط یک بر تردستی و کپ اشتباه که روش هاش رو قبلا هم گفتیم نیازه که ترتیب کارت ها روی دک( دسته ورق) حفظ کنن. هرچقدر که بتونید کارت های بیشتری حفظ کنید، برتری بهتری نسبت به حریف هاتون خواهید داشت.

شما به عنوان یکی که می خواین کارت ها رو به خاطر بسپارید می تونید تا ۱۰ تا کارت رو حفظ کنید، اما این روش بیشتر برای پوکر ۵ کارتی استفاده می شه که اگه بخوام راجب اون بنویسم خیلی طولانی می شه و کلا یه مقاله جداگونه رو برای این کار باید در نظر بگیرم ولی خوب  این روش خیلی راحته و همه می تونن این کار رو انجام بدن و به نوبه ی خودش یه روش خیلی ساده و کاربردی هست و یه جور تقلب خیلی ساده به حساب میاد، درسته که برنده نهایی توی دستش از همون اول مشخص نیست، اما این روش به شما و افرادی که روی میز هستن این یه روش گارانتی شده برای خوندن دست حریفتون به حساب میاد و به راحتی می تونید این کار انجام بدید و می تونید این جوری تو بازی به راحتی بلوف بزندید و جلوی باخت ها خودتون رو بگیرید ولی خوب باید حواستون باشه که این روش فقط به درد بازی های دوستانه می خوره که کسی به این چیزها دقت نمی کنه و به سادگی می تونید کارت ها رو به طرز دلخواه تون بر بزنید. حالا یه مثال می زنم که بهتر متوجه بشید:

تو بازی های رسمی بدون دیلر مشخص ( یعنی کسی که کارت ها رو توی بازی پخش می کنه هر دست می چرخه) معمولا ۲ دست کارت برای بازی وجود داره که سرعت بازی بالاتر بره، دیلر دست رو پخش می کنه و نفری که تو موقعیت BB هست کارت های دست قبل رو بر می زنه. حالا فرض کنید توی موقعیت UTG نفر بعد از BB هستید، وظیفه شما تو دست بعد بر زدن کارت هاست برای شروع دست بعد، تو دست بعد شما BB هستید.خوب شما ۲ تا کارت خودتون رو می دونید، اگر کامل فلاپ، ترن و ریور هم باز شه ۵ تا کارت دیگه هم می تونید حفظش کنید و بلافاصله بعد از تموم شدن این دست، ۷ تا کارتی رو که به خاطر سپردید رو جمع کنید و روی دسته کارت ها بذارید و شروع کنید به بر زدن (باید تردستی بلد باشید واسه این نوع بر) به طوری که موقعیت ۷ تا کارت روی دسته کارت حفظ بشه، مثلا تو میزهای ۸ نفره که ۱۶ تا کارت ابتدا باید پخش شه شما باید مجموعا ۱۷ تا کارت رو روی اون ۷ تا کارت قرار بدید که با تردستی به راحتی این کار رو میشه انجام بدید. بعد از این کارت و بر های تردستی یه خط کپ واسه دسته کارت ها درست می کنید، حالا شما تو SB هستید و می دونید فلاپ و ترن چیه، پس به راحتی می تونید از همه کسایی که توی میز هستن پول بگیرید و بازی رو به نفع خودتون تموم کنید!

جلوگیری و شناسایی از تقلب تو خوندن کارت ها

به خاطر اینکه این روش هیچ مدرکی از خودش به جا نمیذاره خیلی سخت قابل شناسایی هست و حتی بعد از شناسایی، اثبات اون سخت تر می شه. پس شما باید نهایت دقت رو موقع بر زدن کارت ها داشته باشید، به طوری که کارت پخش کردن به طور کاملا قانونی انجام بشه و اگر دیدید که یه دسته کارت کوچیک آخر همه رو یا زیر دسته کارت ها جا گرفته بدونید که داره تو بازی تقلب میشه، پس خیلی مهمه که تو بازی همه حواستون جمع باشه!

خط کپ

فرض کنید متقلب سه تا K آخر دک (دسته کارت) جاگذاری کرده که به موقع به همکارش بده. اگر کارت ها به درستی کپ بخورن این سه تا کارت به وسط دسته کارت می ره و همه چی خراب می شه، حالا راه حل چیه؟ استفاده از تکنیک “خط کپ”. خیلی ساده میشه از این روش استفاده کرد، چند تا از کارت ها رو از کمر خم می کنیم و این باعث میشه که خط کپ انداخته بشه.

معرفی روش خط کپ

فرض کنید یه ترتیب خاص از ورق ها رو یا زیر دسته کارت ها چیدیم، حالا می خوایم نفر قبلی کپ بزنه به طوری که این ترتیب به هم نخوره. دسته کارت ها رو توی دست چپ نگه می داریم به طوری که طول کارت ها تو طول دست ما باشه، حالا با دست راست نصف کارت ها رو برمی داریم و می ذاریم سمت چپ، همون جایی که نفر قبلی منتظر کپ زدن هست. همزمان نصف کارت ها رو تو دست چپ ما باقی مونده، اونو به همون شکل توی دست نگه می داریم، فقط انگشت اشاره رو از زیر به وسط دسته کارت ها فشار میدیم که کارت ها خم بشه، بعد از این کار، دسته کارت های دست چپ هم روی دسته کارت های روی زمین قرار می دیم و یه خط کپ بین کارت ها ایجاد می شه. نکته اینجاست که نفر قبلی که کپ می زنه معمولا یکی از قسمت های بالا، وسط، پایین رو برای کپ انتخاب می کنه، پس قبل از این کار یک بار ببینید از کدوم قسمت کپ می زنه. یه روش پیشرفته تر هم واسه خط کپ وجود داره که بر زدن آبشاری هست می تونیم استفاده کنید، همزمان با انگشت شصت یکی از کارت ها رو به خارج هل بدیم و به این شکل یکی از کارت ها خارج از دسته کارت می مونه که کار خط کپ رو انجام می ده.

جلوگیری و شناسایی از خط کپ زدن

اولین روش نگاه کردن به دسته کارت های آماده برای کپ زدن هست، اگر دیدید که وسط کارت ها براومده شده  شک نکنید که یکی داره تقلب می کنه و دومین روش اینه که باید دقت کنید کارت های رویی یا زیری حتما بر بخوره. اگر دیدید کارت ها به صورت طبیعی دارای خمیدگی هستن، از صاحب میز بخواین یه دست کارت جدید بیاره و اگر گفت نداره بازی نکنید. سومین روش استفاده از کپ چند باره هست به این صورت که بعد از قرار گرفتن دسته کارت ها جلوی نفر قبل به جای تقسیم کردن کارت ها به ۲ قسمت و بر زدن اونا ، کارت ها رو به ۳ قسمت تقسیم می کنه و بر بزنه. سعی کنید خودتون همیشه از این روش استفاده کنید.

بت ناب